Czy opłacalne jest obstawianie meczów w internecie?

22

Obstawianie meczów w internecie to dość popularny temat. Pozostaje jednak jeszcze pytanie, czy aby na pewno granie u bukmachera jest opłacalne. Pora znaleźć odpowiedź na tę interesującą kwestię.

Czy opłacalne jest obstawianie meczów w internecie?
Czy opłacalne jest obstawianie meczów w internecie?

Typowanie meczów w internecie

Typowanie wydarzeń sportowych to dla większości osób zabawa, połączona z nutką hazardu i adrenaliny. Są jednak tacy, a trzeba szczerze napisać, że jest ich sporo, którzy obstawianie traktują bardzo poważnie, każdą przegraną odbierają osobiście, a za punkt honoru stawiają sobie wygrywanie. Dzieje się tak z prostej przyczyny. Jeśli uważasz się za znawcę sportu — a kto z Polaków się ta takiego nie uważa? – to na pewno chcesz swoją wiedzę przekuć na sukces finansowy. Okazuje się jednak, że dla większości osób obstawianie wcale nie jest łatwą i fajną przygodą. Kupony nie są tylko wygrane, a można nawet napisać, że zdecydowanie przeważają te, które zakończyły się porażką. Dla większości z tych, którzy kiedykolwiek próbowali swoich sił w zakładach bukmacherskich, zabawa w typowanie kończy się po kilku miesiącach.

Część z tych, którzy kiedyś grali i przegrywali, i zrobili sobie przerwę, wraca do grania. Powód jest prosty i wymieniony na początku tekstu: nie tak łatwo zrezygnować z adrenaliny i hazardu. Mało kto jednak spróbował podliczyć pieniądze wpłacone na konto, a te, które zostały wypłacone. Nie dzieje się tak dlatego, że trudno jest sprawdzić takie transakcje. Powód jest zupełnie inny. Większość graczy zdaje sobie sprawę, że są na minusie. Nikt nie chce się sam przed sobą do tego przyznać, dlatego takie rachunki jak sprawdzenie, czy to się w ogóle opłaca, zostawia na później, co w skrócie oznacza tyle, że tak naprawdę nigdy tego nie sprawdzą. 

STS kod promocyjny
STS kod promocyjny

Warto jednak na moment zatrzymać się przy zagadnieniu wymienionym na końcu poprzedniego akapitu: czy granie u bukmachera jest opłacalne? Jak udało nam się ustalić, dla większości osób nie. Nawet jeśli nigdy nie podliczyłeś kwoty wpłaconej i wypłaconej, to można założyć, że należysz jednak do grona tych, którzy statycznie więcej wpłacają, niż wypłacają. Skoro mamy tych, którzy tracą, muszą być też i ci, którzy zyskują, prawda? Tak też jest w naszym przykładzie, i nie chodzi tylko o firmy bukmacherskie, które na całym tym biznesie zarabiają całkiem niezłe pieniądze. Mowa również o graczach, typerach, którzy wiedzą jak obstawiać, wiedzą co obstawiać i przede wszystkim potrafią umiejętnie zarządzać swoim kapitałem. Jasne jest, że jeśli ktoś posiadł taką wiedzę, do której doszedł często sam, tracąc po drodze trochę środków finansowych, to niechętnie będzie się nią dzielić z innymi. Na szczęście są sposoby, od których warto zacząć samodzielną naukę, dzięki której na zakładach bukmacherskich można zarabiać. 

Jak sprawić, żeby grać u bukmachera i wygrywać? 

Pora na najważniejszą kwestię, która z całą pewnością zaciekawi tych, którzy chcą w obstawianiu wydarzeń sportowych odnosić sukcesy finansowe. Jak zatem grać, aby wygrywać? Przede wszystkim na samym początku ustal dyscyplinę lub dwie dyscypliny sportu, które chcesz obstawiać. Jeśli posiadasz już konto lub konta u bukmacherów, i obstawiałeś w przeszłości wiele sportów, to zrób kilka kroków wstecz, i zacznij od tej rady. Zakładamy bowiem, że Twoje typy nie przyniosły Ci sukcesu finansowego. Dlaczego wybranie jednego lub dwóch sportów, które będzie się obstawiać, jest takie ważne? Bo można się na nich skupić i śledzić na bieżąco wiadomości ich dotyczące. Wiedza na temat sportu to podstawa. Ale posiadanie najnowszych nowinek jest jeszcze ważniejsze. Weźmy za przykład mecz dwóch drużyn, z których jedna jest Twoim faworytem.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Jeśli jednak przed spotkaniem okaże się, że w ekipie, na którą stawiasz, nie zagra lider, to momentalnie należy mocno nad takim zagraniem się zastanowić. Jeśli jednak nie śledziłbyś uważnie wiadomości dotyczących tej konkretnej drużyny, to mógłbyś po prostu przegapić tak ważny news, wpływający na cały mecz i typ. W zakładach bukmacherskich jest trochę jak na giełdzie. Każdemu początkującemu inwestorowi zaleca się skupienie na 2-3 spółkach. Tylko w taki sposób można bowiem śledzić je, sprawdzać najważniejsze wiadomości i tym samym podejmować odpowiednie decyzje finansowe. Warto tak cenne wskazówki przenieść na grunt zakładów bukmacherskich. 

Typowanie meczów – kiedy przynosi to zysk?

Skoro mowa o inwestowaniu, giełdzie i pieniądzach, to warto i ten element poruszyć w kontekście zakładów bukmacherskich. Każdy dobry gracz, który notuje dobre wyniki jeśli chodzi o środki finansowe, które posiada na swoich kontach u bukmacherów, wie, jak ważne jest odpowiednie zarządzanie kapitałem. Nie sztuką jest wpłacać, wpłać i nic nie wypłacać. Sztuką jest wpłacić, i tak obracać środkami dostępnymi na koncie, aby tylko wypłacać. Choć i w tym wypadku warto nadmienić, że są i takie podejścia, w których mówi się, że warto — mimo zwycięstw — dokładać co jakiś czas do swojego budżetu. O tym za chwilę.

Na początek skupmy się na stwierdzeniu: mądre zarządzenie kapitałem. Czym jest? Jak się to robi? To przede wszystkim trzymanie się jednej strategii. Musisz przyjąć jaki procent kwoty, którą zawsze posiadasz na koncie, jesteś w stanie przeznaczyć na jeden zakład. Warto wybrać takie opcje, które będą pasować do posiadanej sumy i doświadczenia. Nigdy nie grać za wszystko, a każdy zakład obstawiać w ten sposób, aby zawsze mieć w zanadrzu kwotę, która pozwoli na puszczenie dwóch lub trzech kuponów — w ramach rewanżu. W sporcie nie wszystko jest czarno białe. Nawet w miarę pewne typy potrafią nie wejść. Jeśli chodzi o strategię polegającą na dokładaniu do konta, nawet jeśli wygrywasz, to jest to podejście, które poleca się bardziej doświadczonym graczom, lub tym, którzy dobrze czują się w inwestowaniu pieniędzy. Znowu możemy odnieść się do giełdy. Tam, również każdemu poleca się wpłacanie co jakiś czas dodatkowych pieniędzy, aby mieć ich coraz więcej do inwestowania — pod warunkiem, że zarabiasz, a nie dokładasz, bo jesteś bankrutem. Taki plan można przyrównać do kuli śnieżnej. Im większa, tym szybciej rośnie. Podobnie jest z pieniędzmi. Im więcej możesz zainwestować, tym więcej możesz wyciągnąć. 

Najlepsze pewniaki - wysokie kursy nie zawsze pomagają
Najlepsze pewniaki – wysokie kursy nie zawsze pomagają

Nawet najlepsi typerzy przegrywają!

Na koniec ostatnia rada, która ma związek z umiejętnością radzenia sobie z porażkami. Choć może to dziwnie zabrzmieć w kontekście zarabiania i wygrywania, to porażki również się na to składają i mają z nimi do czynienia nawet najlepsi typerzy w Polsce. Dlaczego? Po pierwsze uczą pokory, która jest ważną cechą niemal w każdej dziedzinie życia. Jeśli choć raz poczułeś się zbyt pewny siebie podczas typowania, to przegrana na pewno pozwoli Ci na złapanie drugiego oddechu — pod warunkiem, że masz w sobie dość wspomnianej już pokory. Po drugie jeśli umiesz przegrać i przy okazji nie grać za wszelką cenę nowych kuponów, tylko po to, aby jak najszybciej się zrewanżować i odrobić stracony kapitał, to możesz mówić o sobie, że jesteś dobrym i doświadczonym graczem. To cenne cechy, które wbrew pozorom bardzo trudno zastosować. Jeśli jednak będziesz w stanie wprowadzić je w życie, to na pewno uda Ci się na zakładach bukmacherskich zarabiać. Zwycięstwa cieszą, ale porażki uczą. W typowaniu jest zatem jak w sporcie. Trzeba czasem przegrać, aby potem móc kilkakrotnie wygrać. Nie zapominaj nigdy o tym, tym bardziej że przegrane w zakładach bukmacherskich są częścią tego trudnego i wymagającego biznesu. 


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. MR BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z dnia 19 grudnia 2019 nr PS4.6831.1.2019. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułZakłady bukmacherskie – podstawy od A do Z
Następny artykułJak oglądać Puchar Narodów Afryki 2022 za darmo w internecie?
Na meczach lig latynoskich przysypiam, jak mało kto, ale za to uwielbiam oglądać Premier League i polską ekstraklasę. Z natury optymista, jednak życie nauczyło mnie, że nie zawsze jest to odpowiednie podejście! :)