Jakie zakłady do obstawiania są dla ciebie najlepsze?

21

Jeżeli twoim hobby są zakłady sportowe, lub jesteś osobą, która dopiero nosi się z zamiarem założenia konta u bukmachera, to z całą pewnością, prędzej czy później spotkasz się z takimi hasłem jak – „taktyka gry”. Im szybciej zapoznasz się z różnymi wariantami typowania zdarzeń, tym lepiej. Pierwszym powodem, dla którego warto to zrobić, jest znalezienie własnego, złotego środka, dzięki któremu będziesz mógł obstawiać wybrane przez siebie typy. Sama wiedza w danej dziedzinie sportu to oczywiście podstawa, bez której nie da się odnosić sukcesów. Z drugiej strony bez wsparcia odpowiedniej taktyki sama wiedza nie przyniesie Ci odpowiednich wyników. A jak wiadomo, bez zwycięskich kuponów nie da się zarabiać, a o to przecież chodzi.

Jakie zakłady do obstawiania są dla ciebie najlepsze?
Jakie zakłady do obstawiania są dla ciebie najlepsze?

Podstawowe zakłady u bukmacherów

Warto wiedzieć, jakie są podstawowe zakłady, z jakimi mamy do czynienia u bukmacherów. Wyróżnia się w ofertach przede wszystkim typy:

 1. Na zdarzenia przedmeczowe
 2. Na zdarzenia długoterminowe
 3. Na zdarzenia w czasie rzeczywistym (live)

Pierwszy z wymienionych zakładów – na zdarzenia przedmeczowe – to najpopularniejszy sposobów obstawiania, z którym na początku swojej przygody z zakładami sportowymi stykają się nowi użytkownicy – nie ma znaczenia czy wybierają stronę marki BetClic, Fortuna czy może przypadłą im do gustu oferta STS. Jest to również ulubiony sposób na tworzenie kuponów, z którego korzystają średnio zaawansowani typerzy. Zakłady przedmeczowe to nic innego jak typowanie zdarzeń przed ich rozpoczęciem. Taka taktyka pozwala na spokojne zebranie myśli, przeanalizowanie swojego typu lub typów a na końcu wysłanie kuponu. Obstawianie wydarzeń przedmeczowych pozwala też na łączenie ich ze sobą. Bardzo ważne jest też to, że nie muszą się one rozstrzygać tego samego dnia.

Fuksiarz bonus powitalny
Fuksiarz bonus powitalny

Plusy kuponów na zdarzenia przedmeczowe:

 • Dokładna analiza typów przed umieszczeniem ich na kuponie
 • Możliwość łączenia wydarzeń, które nie rozstrzygają się tego samego dnia
 • Stałe kursy, które nie zmieniają się wraz z zatwierdzeniem kuponu.

Minusy kuponów na zdarzenia przedmeczowe:

 • Brak możliwości zmiany typu – na przykład w przypadku kontuzji zawodnika lub innego, trudnego do przewidzenia zdarzenia losowego.

Kolejny rodzaj zakładów, który dotyczy typów długoterminowych, jest polecany graczom cierpliwym, lubiącym inwestować swoje pieniądze i mają czas na to, aby czekać na efekty owych inwestycji. Jest to również metoda, z której powinni korzystać gracze z małym doświadczeniem. Wybór typu długoterminowego pozwala bowiem na wpadki, których może doświadczyć wytypowana drużyna lub zawodnik/zawodniczka. W typy długoterminowe można również zainwestować więcej pieniędzy, właśnie ze względu na to, że typujemy nie pojedyncze mecze, a końcowy wynik.

Plusy kuponów na zdarzenia długoterminowe:

 • Gracz nie jest uzależniony od wyników pojedynczego meczu/zdarzenia
 • Długi czas na analizę typu przed wysłaniem – w przypadku niektórych dyscyplin sportu może być to nawet kilka miesięcy! 

Minusy kuponów na zdarzenia długoterminowe:

 • Typując sporty, w których kontuzję mogę odgrywać znaczącą rolę w końcowym wyniku, wystąpienie takowej może wpłynąć na ostateczny rezultat wysłanego na kuponie zdarzenia. Wówczas gracz nie ma już wpływu na swój typ.

Ostatnia z wymienionych – zdarzenia w czasie rzeczywistym (live) – to opcja polecana bardziej doświadczonym graczom. Ma ona sporo plusów, ale również i pewne minusy, o których warto wiedzieć i pamiętać. Grając na zdarzenia live, można szybko pomnożyć posiadane pieniądze, ale, co zrozumiałe, równie szybko można je stracić. Nic więc dziwnego, że część graczy o tego typu zdarzeniach mówi, że jest to typowy hazard.

Plusy kuponów na zdarzenia w czasie rzeczywistym (live):

 • Można wytypować zdarzenie, które już trwa
 • Obserwując przebieg meczu, można swój typ wysłać w trakcie jego trwania, mając już pewien pogląd na to, co dzieje się na boisku/parkiecie/etc.
Zakłady live - obstawianie na żywo
Zakłady live – obstawianie na żywo

Minusy kuponów na w czasie rzeczywistym (live):

 • Łatwo ulec pokusie szybkiej wygranej
 • Nie jest to łatwy sposób na grę. Polecany jest on jedynie silnym psychicznie typerom, którzy kierują się rozumem, a nie sercem.
 • Śledząc przebieg meczu, można łatwo popaść w samo zachwyt i fałszywe przekonanie, że typując live, mamy większą pewność, że nasz kupon będzie wygrany. W rzeczywistości potrafi być zupełnie inaczej.

Jakie są najlepsze zakłady u bukmachera?

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Na postawione w tytule niniejszego akapitu pytanie, nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy bowiem od tego, jakie zdarzenia sportowe obstawiasz, jakim sportem się interesujesz oraz jaki styl gry preferujesz. Aby lepiej podsumować omawiany temat, posłużmy się przykładami. Żużel, który w Polsce cieszy się bardzo dużą popularnością jest dość ryzykowny jeżeli chodzi o typowanie go jako zakładów długoterminowych. Dlaczego? Bo polskie zespoły żużlowe składają się z kilku zawodników. W meczu może jechać ich ledwie 7, z czego z tej grupy można wymienić od 1 do 3 liderów. Jak wiadomo, speedway to sport kontuzjogenny. Jeżeli obstawisz typ długoterminowy na drużynę, w której kontuzji ulegnie jeden z jej liderów, wszystkie przedsezonowe rozważania mogą się po prostu nie sprawdzić. Lepszym sportem do tego typu kuponów będzie na przykład piłka nożna, w której owszem, zdarzają się kontuzje, ale w dobrych zespołach pozostali zawodnicy są w stanie zastąpić kontuzjowanego lidera.

Podobnie rzecz ma się z typami live. Jeżeli już bardzo chcesz grać na tego typu kupony, to unikaj sportów, w których bardzo duże znaczenie mają warunki atmosferyczne. Takim sportem są na przykład skoki narciarskie. Od ery „Małyszomanii” stały się one w Polsce bardzo popularne, dzięki czemu coraz bardziej rozbudowaną ofertę właśnie na skoki oferują swoim klientom firmy bukmacherskie. Pogoda, o której wspomnieliśmy, może jednak mieć duży wpływ na wynik, przez co typowanie wymienionych w zakładach live, wydaje się być bardzo ryzykowanym pomysłem. Tego typu kupony sprawdzają się bardziej w sportach, w których wynik spoczywa na barkach całej drużyny lub zawodnika/zawodniczki, i nie jest on uzależniony od czynników zewnętrznych – takich jak chociażby losowe i zmienne warunki atmosferyczne.

Na koniec musimy oczywiście wspomnieć o strategii typowania zdarzeń przedmeczowych. Wydaje się, że jest to taktyka, którą warto polecić każdemu początkującemu graczowi. Jest ona po prostu najbezpieczniejsza i dająca jednocześnie szansę na przyzwoity zarobek. Przyglądając się liście jej plusów oraz minusów, można rzecz jasna wskazać i jedne i drugie. Pamiętaj jednak, że zakłady bukmacherskie to gra hazardowa, w której zawsze istnieje pewien element niewiadomej. Cała sztuka polega oczywiście na tym, aby ryzyko minimalizować. Wydaje się więc, że dla kogoś, kto dopiero zaczyna swoją przygodę jako typer, lub ceni sobie grę spokojną, to wybieranie zdarzeń przedmeczowych będzie po prostu bardzo dobrym wyborem. Koniec końców wybór jednej taktyki, jako głównej, nie musi oznaczać zupełnego zrezygnowania z pozostałych. Wszystko zależy przecież od tego, na jakie wydarzenie lub wydarzenia się zdecydujesz. Korzystając z powyższych wskazówek, z całą pewnością będziesz w stanie wyrobić w sobie nawyk odpowiednich wyborów oraz właściwej oceny sytuacji. 


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. MR BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z dnia 19 grudnia 2019 nr PS4.6831.1.2019. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułStatystyki a zakłady bukmacherskie. Czy może istnieć jedno bez drugiego?
Następny artykułBukmacher Fuksiarz zmniejsza przegrane gracz. Bonus do 500 PLN
Na meczach lig latynoskich przysypiam, jak mało kto, ale za to uwielbiam oglądać Premier League i polską ekstraklasę. Z natury optymista, jednak życie nauczyło mnie, że nie zawsze jest to odpowiednie podejście! :)