Która drużyna może zostać czarnym koniem na Mundialu 2022?

12

Mundial 2022 w Katarze już niedługo! Święto piłki nożnej dla kibiców z całego świata tym razem odbywa się wyjątkowo w listopadzie i grudniu z racji panujących w Katarze, kraju gospodarskim Mundialu, ekstremalnych upałów w lecie. Na MŚ zagrają Polacy, ale niestety nie są typowani do zwycięstwa, ani też nie wskazuje się ich jako czarnego konia. A kto może sprawić niespodziankę? Kogo uwzględnić w zakładach na Mundial 2022 jako czarnego konia mogącego pogrążyć faworytów? Sprawdź!

Serbia

Serbowie zajęli, niespodziewanie dla piłkarskiego świata, pierwsze miejsce w swojej grupie eliminacyjnej do Mundialu. Grali z Portugalią o bezpośredni awans, ale to Portugalczycy sensacyjnie wylądowali w barażach. W ich grupie Serbia przegrała pierwszy mecz z mocarną Portugalią, a drugi zremisowała, ale uzyskała więcej punktów, bo miała świetną passę z innymi drużynami. Serbia wystąpi raptem drugi raz na wydarzeniu tej rangi, ale nigdy nie udało się im wyjść z grupy na MŚ od czasów rozpadu Jugosławii. Dlatego na pewno zawodnicy tej reprezentacji będą zmotywowani by wreszcie pokazać się z dobrej strony, a jak widać po wynikach z eliminacji mają potencjał. Trafili do trudnej grupy z Brazylią, typowaną na zwycięzcę, Szwajcarią, w której wielu też widzi czarnego konia, i Kamerunem. Mają spore szanse zająć drugie miejsce i wyjść z grupy na Mundialu po raz pierwszy w historii.

Dania

Reprezentacja Danii to solidna drużyna, co wiadomo od lat. Na MŚ 2020 dotarła aż do półfinału, gdzie uległa po dogrywce Anglii. Wtedy zaciętą walką z faworytami turnieju zdobyli serca wielu kibiców na świecie. Warto też pamiętać o historii z 1992 roku, gdy wystąpili na Euro w zastępstwie Jugosławii, o czym dowiedzieli się w ostatniej chwili, i sensacyjnie zostali Mistrzami turnieju. Czy na taką sensację, ale tym razem na Mundialu, mogą liczyć w Katarze? Chyba aż tak dobrze nie będzie, ale Dania zawsze jest typowana jako czarny koń i nie inaczej jest teraz. Do tej pory na Mundialu najdalej doszli do 1/8 finału. Na MŚ 2022 będą w grupie z Francją, Tunezją i Australią, zatem szanse na wyjście z grupy mają ogromne, bo Tunezja i Australia nie są zbyt dobrymi ekipami.

Senegal

Może wreszcie namiesza na turnieju drużyna spoza Europy i Ameryki Południowej? Senegal wydaje się być dobrym typem, ta reprezentacji wygrała w zeszłym roku Puchar Narodów Afryki, a rok wcześniej wicemistrzostwo Afryki. Widać zatem dobrą formę Senegalczyków. Na ich trzecim Mundialu w historii zagrają w grupie A, przeciwko Katarowi, Ekwadorowi i Holandii. Poza Holandią wydają się tu być najlepszą drużyną, zatem jest szansa na wyjście z grupy, a potem kto wie, co się wydarzy…

Ekwador

Ekwador dostał się na Mistrzostwa, wyprzedzając w eliminacjach Chile oraz Kolumbię, co stanowiło doskonały wynik. Więcej goli od tej ekipy w strefie CONMEBOL strzeliła tylko Argentyna. Ekwador gra równo, strzela wiele bramek i ma doskonałą obronę. A do tego szczęście, bo w losowaniu trafili na Holandię, Katar i Senegal. Holandia zawsze jest silna, ale ma pecha na turniejach, Senegal to drugi obok Ekwadoru czarny koń turnieju, Katarczycy, choć są gospodarzami, to nie będą się liczyć w rozgrywkach. Zatem możemy spodziewać się naprawdę emocjonującego pojedynku między Ekwadorem a Senegalem o wyjście z grupy. A może zrobią to obie drużyny, eliminując Holandię?

Iran

Reprezentacja Iranu dominowała w eliminacjach strefy azjatyckiej. To bardzo silny zespół, za mocny jak na inne z tej strefy. Ale czy podoła ekipom spoza Azji? Kluczem może być Sardar Amzun, gwiazda reprezentacji, wieloletni zawodnik Zenitu, obecnie grający w Bayernie Leverkusen. Na Mundialu Iran zagra z Anglią, USA oraz Walią. Anglicy są faworytami, USA niekoniecznie i może polec z Iranem, a Walia może albo sprawić niespodziankę, albo przepaść bez echa. 

Poprzedni artykułBonusy za obstawienie MŚ w siatkówce w STS
Następny artykułFortuna Happy Hours – obstawianie bez podatku