Na jakiego bukmachera postawić, by grać legalnie?

8

Ta sprawa jest dla Ciebie bardzo ważna? Już od pewnego czasu planujesz założenie internetowego konta bukmacherskiego? Uważasz, że masz smykałkę do typowania wyników rozmaitych wydarzeń sportowych? Jeśli jesteś pełnoletni, to nie ma przeszkód, by wybrać legalne firmy bukmacherskie. Dlaczego należy omijać podmioty z tej branży, które nie działają zgodnie z przepisami? Z jakimi konsekwencjami trzeba się tutaj liczyć? Sprawdź także, jakie są aktualnie najbardziej popularne firmy bukmacherskie wśród Klientów.

Na jakiego bukmachera postawić, by grać legalnie?
Na jakiego bukmachera postawić, by grać legalnie?

Nielegalne firmy bukmacherskie: dlaczego nie wolno tam grać?

Najprościej można byłoby napisać, że jest to niezgodne z przepisami. Kilka lat temu w życie weszła znowelizowana wersja Ustawy Hazardowej. Ten dokument tak naprawdę na zawsze zmienił rynek zakładów wzajemnych na terenie Polski. Od lipca 2017 roku jest podane czarno na białym, jakie warunki należy spełnić, by zgodnie z prawem działać na obszarze naszego kraju. Dawniej zagraniczne podmioty miały o wiele łatwiej w kontekście zdobywania Klientów. W końcu te firmy bukmacherskie oferowały swoje zakłady bez podatków. W ten sposób ewentualne wygrane były bardziej okazałe. A legalne podmioty bukmacherskie wyrażały niezadowolenie z faktu, że rywalizacja nie jest uczciwa… W lipcu 2017 roku rynek zakładów wzajemnych na terenie Polski został w końcu uregulowany.

Teraz włodarze podmiotów bukmacherskich dokładnie wiedzą, jakie kroki podjąć, aby legalnie działać w Polsce. Klienci powinni zaś wybierać tylko takie firmy bukmacherskie. Jeśli będziesz obstawiał w nielegalnych podmiotach, to musisz liczyć się z konsekwencjami prawnymi… Trzeba także wspomnieć o kilku innych aspektach. Generalnie nielegalne firmy bukmacherskie są blokowane. Mniej lub bardziej skutecznie. Przez to utrudnione są rejestracja, jak i późniejsze obstawianie.

Dodatkowo nielegalne firmy bukmacherskie nie kooperują np. z placówkami bankowymi. Coraz częściej od tych podmiotów odwracają się także szefowie portfeli internetowych itd. W głównej mierze cierpią zaś na tym Klienci, którzy nie mogą swobodnie realizować transakcji finansowych. Warto także wspomnieć o dochodach. Nawet jeśli coś wygrasz (w takich podmiotach bukmacherskich), to i tak nie będziesz mógł swobodnie wydawać tych pieniędzy. Wszak pochodzą one z nielegalnego źródła. Jeśli dana osoba zacznie zaś realizować podejrzanie wysokie transakcje (chociaż np. mało zarabia w swoim miejscu pracy), to trzeba liczyć się m.in. z kontrolą ze strony Urzędu Skarbowego.

Fortuna zakład bez ryzyka z kodem "BETONLINE"
Fortuna zakład bez ryzyka z kodem „BETONLINE”

Jak można obstawiać w Polsce zgodnie z prawem?

Masz tutaj spore pole do wyboru. Nie chcesz mieć kłopotów na płaszczyźnie prawnej? Bardzo zależy Ci na tym, by swobodnie zarejestrować się, obstawiać, a także realizować rozmaite transakcje finansowe (przychodzące i wychodzące)? Na szczęście mamy dla Ciebie dobre wiadomości. Są rozmaite sposoby, dzięki którym będziesz mógł obstawiać zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawnymi. M.in. możesz to robić stacjonarnie. Jeśli chodzi o takie punkty, to wszystkie są legalne. W innym razie byłyby przecież dawno zamknięte, prawda? Najwięcej punktów stacjonarnych ma aktualnie STS. Na drugim miejscu w tej kategorii znajduje się zaś Fortuna. Na rynku możesz także spotkać lokale naziemne takich podmiotów, jak np. Superbet, LV BET, czy forBET.

Nie da się jednak ukryć, że coraz więcej osób odchodzi od takiego rozwiązania. Ludzie decydują się zaś na możliwość komfortowego obstawiania w sieci. Wystarczy tylko być osobą pełnoletnią, a potem zarejestrować konto (oczywiście, w legalnym podmiocie). Jaka jest trzecia możliwość? To obstawianie dzięki aplikacji mobilnej. W tym wypadku także trzeba mieć założone internetowe konto bukmacherskie. Potem musisz jeszcze ściągnąć aplikację mobilną. Dzięki temu będziesz mógł obstawiać nawet poza swoim domem lub mieszkaniem itp.

Gobet rejestracja z kodem "BETONLINE"
Gobet rejestracja z kodem „BETONLINE”

Gdzie sprawdzić legalność firm bukmacherskich?

Najlepiej sprawdzić aktualny spis legalnych bukmacherów. Dzięki temu szybko dowiesz się, gdzie można grać bez żadnych kłopotów prawnych. Na tej stronie internetowej są wyszczególnione rozmaite możliwości. Zainteresowani gracze mogą zatem sprawdzić, gdzie można obstawiać stacjonarnie i/lub online. Dodatkowo tego typu informacje są podawane na stronach internetowych firm bukmacherskich.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Totolotek zezwolenie MF nr. AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. LV BET zezwolenie MF nr. PS4.6831.9.2016.EQK. Milenium zezwolenie MF nr. SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599. eToto zezwolenie MF nr. AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Forbet zezwolenie MF nr. PS4.6831.10.2016. STS zezwolenie MF nr. SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. TotalBET zezwolenie MF nr. PS4.6831.15.2017. BetX Polska Legalny bukmacher nr zezwolenia PS4.6835.164.2019. Cherry Online zezwolenie MF nr. PS4.6831.26.2017. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017.  BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. Superbet zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.

Poprzedni artykułFortuna Happy Hours – obstawianie bez podatku
Następny artykułNajlepsze firmy bukmacherskie w Polsce
Na meczach lig latynoskich przysypiam, jak mało kto, ale za to uwielbiam oglądać Premier League i polską ekstraklasę. Z natury optymista, jednak życie nauczyło mnie, że nie zawsze jest to odpowiednie podejście! :)