Skuteczne strategie bukmacherskie. Co i jak obstawiać?

28

Droga do stania się skutecznym typerem, który zarabia na swojej pasji, jest długa, kręta i wyboista. Z drugiej jednak strony, są w Polsce ludzie, którzy dzięki swojej zawziętości i ciężkiej pracy, byli w stanie przejść odcinek od startu do mety, na której czekała na nich nagroda w postaci zwycięskich kuponów i gratyfikacji finansowej. Na początek, zanim skupimy się na temacie z tytułu niniejszego akapitu, odpowiedzmy sobie na pytanie: co to znaczy być skutecznym typerem?

Skuteczne strategie bukmacherskie. Co i jak obstawiać?
Skuteczne strategie bukmacherskie. Co i jak obstawiać?

Jakie zakłady obstawiać?

To oczywiście posiadanie umiejętności tworzenia zwycięskich kuponów, które gwarantują stały i wysoki zarobek. A czy da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jak takim typerem się stać? I tutaj pojawiają się pierwsze schody, które na wstępie przyrównaliśmy do wymagającej drogi. Nie ma bowiem jednego, skutecznego wzoru na to, jak z dnia na dzień przemienić się z nowicjusza w zawodowca. Z drugiej jednak strony, liczne poradniki, rady oraz strategie dotyczące gry w zakładach bukmacherskich, odpowiednio i mądrze wykorzystane, mogą sprawić, że Twoja gra stanie się skuteczniejsza i bardziej opłacalna. Cała zabawa polega jednak na tym, aby mieć wystarczająco dużo cierpliwości do poszukiwań tej jednej, najlepszej strategii, i pokory, tak potrzebnej do znoszenia porażek, które na pewno się pojawią. 

Wyróżniamy cztery typy zakładów: 

 • Zakłady live 
 • Zakłady na zdarzenia bieżące 
 • Zakłady długoterminowe 
 • Zakłady specjalne 

Tylko od Ciebie zależy, który z powyższych przyswoisz, i będziesz stosować w swojej codziennej grze. Oczywiście, przywiązanie się tylko do jednej strategii jest błędne i co jakiś czas zalecana jest zmiana, właściwie dobrana pod wybrane przez Ciebie wydarzenie sportowe. 

eWinner kod promocyjny
eWinner kod promocyjny

Zakłady live to pierwsza pozycja otwierająca naszą listę. Jak sama nazwa wskazuje, zakłady live polegają na typowaniu zdarzeń w czasie rzeczywistym. Bardzo często ten sposób na grę wybierają kibice żużla. Mecz żużlowy składa się bowiem z 15 biegów, które oddzielone są od siebie stosownymi przerwami na równanie toru lub po prostu przerwę między jednym biegiem a drugim. I właśnie z tego powodu miłośnicy zakładów live tak często wybierają speedway, który sprzyja zebraniu myśli przed puszczeniem kolejnego kuponu. Zakłady live nie są rzecz jasna tylko domeną tegoż. Można z nich korzystać w piłce nożnej, koszykówce i wielu innych dyscyplinach, które swoim klientom oddają do typowania firmy bukmacherskie. Pamiętaj jednak, abyś zawsze dobrze przemyślał swój typ. Granie na zakładach live wymaga podejmowania bardzo szybkich decyzji, dlatego ten sposób na zarabianie pieniędzy zaleca się graczom, którzy zdobyli już pewne doświadczenie. 

Na co zwracać uwagę?

Druga z wymienionych, to zakłady na zdarzenia bieżące, czyli najpopularniejsza forma typowania wydarzeń sportowych. W zależności od popularności dyscypliny firmy bukmacherskie pozwalają na typowanie niektórych spotkań na 5-7 dni do przodu. Wydarzenia odleglejsze to typowanie długoterminowe, ale o tym za chwilę. Obstawianie bieżących spotkań to chyba najprostszy i stosunkowo najszybszy sposób na to, aby móc zarobić, ale i stracić – o tym też nie zapominaj. Zwróć uwagę na poniższą listę uwag, które ułatwią Ci typowanie wydarzeń bieżących: 

 • Na kuponie staraj się obstawiać nie więcej niż 3 zdarzenia 
 • Nie graj za całość dostępnej gotówki 
 • W razie przegranej zrób sobie przerwę od zakładów bukmacherskich 
 • Staraj się uczestniczyć w promocjach organizowanych przez bukmacherów (o tym więcej w dalszej części tekstu). 
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Teraz coś dla tych, którzy mogą, lub chcą nazywać się inwestorami. Tak jak na GPW, tak i w bukmacherce, poprzez typowanie zakładów długoterminowych można stać się prawdziwym inwestorem. Zakłady długoterminowe to nic innego jak wskazanie na przykład przed sezonem tego, kto wygra hiszpańską La Ligę. Bardzo dobra opcja dla początkujących. Typy długoterminowe można mieszać z innymi zakładami, gdyż raz obstawione, czekają w „szufladzie” przez długie miesiące na rozstrzygnięcie. 

Bonusy bukmacherskie dla graczy

Zakłady specjalne, to ukłon bukmachera w stronę obrotnych klientów. Obrotnych i doświadczonych, bowiem zakład specjalny to nic innego jak typ, zaproponowany przez samego użytkownika. Kiedy bukmacher wyda na niego zgodę, dodaje do niego kursy i wrzuca do oferty. 

Graczy biorących udział w typowaniu zakładów sportowych można podzielić na tych, którzy świadomie szukają ciekawych promocji oraz tych, którzy korzystają z nich przy okazji. W o wiele lepszym położeniu są Ci pierwsi. Takie podejście to również element strategii! Nie zapominaj o tym. Poniżej zachęcamy do zapoznania się z najpopularniejszymi ofertami specjalnymi, które możesz znaleźć u czołowych, polskich bukmacherów: 

 • Bonus bez depozytu
  Gracz na start dostaje środki bez konieczności wpłacania do bukmachera swoich pieniędzy. Tak działa dostępny w STS bonus bez depozytu – odebrać go można z kodem „BETONLINE” na www.STS.pl
Duża wygrana w Fortunie - jak takie zdobywać?
Duża wygrana w Fortunie – jak takie zdobywać?
 • Zwrot za pierwszy zakład
  Świetna szansa dla nowych użytkowników. Jeśli rejestrując nowe konto, dokonasz pierwszej wpłaty i wyślesz swój pierwszy kupon, a okaże się on nietrafiony, to Twoje pieniądze wrócą do Ciebie (uszczuplone jedynie o podatek)  
 • Podwojenie drugiej wpłaty
  Jak sama nazwa wskazuje, w promocji mogą wziąć udział nowi gracze, którzy dokonali drugiej wpłaty, od której firmy bukmacherskie — kwoty maksymalne mogą się od siebie różnić — wypłacają 100% na konto bonusowe
 • Promocje okazjonalne
  Wiele czołowych spółek bukmacherskich w Polsce, sponsoruje kluby piłkarskie, żużlowe, siatkarskie lub zawody takie jak MMA. Wiedząc o tym, warto sprawdzać ich oferty okazjonalne, czyli takie, które tworzone są pod jedno, konkretne wydarzenie. Może być to ostatnia kolejka piłkarskiej ekstraklasy lub walka o mistrzowski pas. 
 • Super kursy
  Prosta z nazwy promocja jest również nieskomplikowana jeśli chodzi o jej zasady. Od czasu do czasu firmy bukmacherskie decydują się na solidne podniesienie kursów, jeśli mamy do czynienia z jakimś ważnym wydarzeniem sportowym. Może być na przykład mecz Realu Madryt z FC Barceloną. Wysokie kursy bukmacherskie to dla wielu duża motywacja do gry.

Jak widzisz na podanych wyżej przykładach, liczba promocji jest naprawdę spora. Musisz wiedzieć, że wymieniliśmy tylko najważniejsze, bo każda firma, walcząc o klienta, stara się tworzyć coraz to nowe i atrakcyjne oferty dla nowych i obecnych użytkowników. Podane wyżej przykłady świetnie dowodzą tego, że warto w nich uczestniczyć. Stracić na pewno nie stracisz (jeśli i tak miałeś zamiar obstawić dane wydarzenie sportowe), a możesz tylko zyskać. Omawiane zagadnienie można przyrównać do promocji w sklepach z AGD. Jeśli szukasz telewizora, komputera lub telefonu, to na pewno nie wchodzisz do pierwszego lepszego sklepu i bez porównywania ofert cenowych u konkurencji, kupujesz sprzęt AGD w pierwszym napotkanym lokalu. Szukanie najlepszej oferty to normalne zachowanie świadomego konsumenta. Coś, co dziś jest tanie w sklepie A, za chwilę może być jeszcze tańsze w sklepie B. Dokładnie tak samo działają firmy bukmacherskie. Rywalizują między sobą, walczą o klientów, a Twoim zadaniem jest dokładne sprawdzenie ofert, i wybranie tej jednej, która akurat w danym dniu, tygodniu lub miesiącu pozwoli Ci na najlepszy zarobek, gwarancję zwrotu części lub całej kwoty w razie przegranej, lub zapewni bardzo atrakcyjny kurs na mecz, który planujesz obstawić. 


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. Superbet zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułIle dni ważne jest konto tymczasowe eFortuna?
Następny artykułLV BET promocje bukmacherskie. Najciekawsze oferty 2022
Na meczach lig latynoskich przysypiam, jak mało kto, ale za to uwielbiam oglądać Premier League i polską ekstraklasę. Z natury optymista, jednak życie nauczyło mnie, że nie zawsze jest to odpowiednie podejście! :)