Zakłady bukmacherskie – podstawy od A do Z

28

Jeśli jesteś fanem sportu, to z całą pewnością w którymś momencie swojej przygody z dopingowaniem ulubionej drużynie, zawodniczce lub zawodnikowi spotkałaś/eś się z pojęciem zakładów bukmacherskich. Możliwość zarabiania na wydarzeniach sportowych kusi wielu, którzy miłość do sportu starają się łączyć z typowaniem u bukmachera. Na pierwszy rzut oka taka praca lub dodatkowe zajęcie może wydawać się prostym zajęciem. Nic bardziej mylnego.

Zakłady bukmacherskie - podstawy od A do Z
Zakłady bukmacherskie – podstawy od A do Z

Choć nie jest to oczywiście fizyka kwantowa, to znajomość matematyki, statystyki lub umiejętność planowania są tutaj bardzo pomocne. Dlaczego? Tworzenie kuponów to bardzo czasochłonne zajęcie. Każdy, kto choć raz próbował swoich sił w tej odmianie wirtualnego hazardu, przyzna z całą pewnością, że niemożliwe jest notowanie stałych zysków, nie posiadając dobrego planu. Niestety, ale z typowania na zasadzie wygra lub przegra, umieszczania na kuponie zbyt wielu zdarzeń, korzystania z podstawowych i łatwo dostępnych typów lub nadziei na bardzo szybki zarobek, po prostu nie ma prawa wyjść nic dobrego. Jak zatem zacząć, aby po jakimś czas móc powiedzieć, że gra u bukmachera to przede wszystkim zysk, a nie strata? Trzymać się kilku żelaznych zasadach, a pierwszą z nich będzie o po prostu poznanie podstaw obstawiania, a dopiero później wgryzienie się w dodatkowe i czasem skomplikowane typy. 

Wybierz dwie dyscypliny lub ligi, na których się znasz 

Podczas obstawiania wydarzeń sportowych bardzo ważna jest konsekwencja połączona z wiedzą. Skakanie między dyscyplinami nie przyniesie Ci nic dobrego. Owszem, pojedynczy zakład może okazać się zwycięski, ale w skali całego roku nie ma szans — jeśli nie masz niezwykłego szczęścia — na stały zarobek. Powodem takiego stanu rzeczy jest po prostu brak możliwości sprawowania kontroli nad tym, co chce się obstawić. Weźmy na przykład piłkę nożną. Jeśli masz swoją ulubioną drużynę, to śledź bardzo dokładnie jej występy oraz pozostałe mecze w lidze, w której występuje. Warto do tego dokooptować jeszcze jedną ligę, na przykład polską. Wówczas w orbicie Twoich zainteresowań znajdować się będą dwie ligi, które musisz po prostu regularnie śledzić. Nie chodzi oczywiście o to, aby oglądać każdy mecz. Na to z całą pewnością nie starczy Ci czasu.

STS kod promocyjny
STS kod promocyjny

Ważne, aby być na bieżąco z wynikami, ale co równie istotne, z ciekawostkami dotyczącymi zawodników lub trenerów. Często jest bowiem tak, że bez odpowiedniego przygotowania do meczu, który chce się obstawić, można pominąć niezwykle istotne fakty: najlepszy zawodnik w zespole nie zagra z powodu kartek lub kontuzji, trener zapowiedział przed meczem, że wystawi rezerwowy skład lub drużyna, która gra w niedzielę mecz, ma również bardzo ważne spotkanie w środę. Wszystkie te szczegóły mogą, a wręcz wypływają na dyspozycję całego zespołu w konkretnym pojedynku. Na szczęście są serwisy internetowe, które tego typu wiadomości przekazują na bieżąco. Aby do takich wiadomości jednak dotrzeć, trzeba mieć na to czas, a takowy zagwarantuje tylko zawężenie zainteresować właśnie do dwóch lig. 

Rozsądnie wydawaj pieniądze i kumuluj wydarzenia na kuponie 

Jeśli już na samym początku swojej przygody w zakładach bukmacherskich przyjdzie Ci do głowy, aby obstawiać pewniaka za całą kwotę, którą masz na koncie, to od razu możesz albo zapomnieć o zarabianiu, albo masz bardzo mocne przeświadczenie, że jesteś w „czepku urodzony/a. Jeśli przyjmiemy złotą zasadę, że w typowaniu wydarzeń sportowych nie ma pewniaków, to od razu można też założyć, że gra za wszystkie pieniądze nie ma sensu.

Polecamy powolne gromadzenie gotówki, nastawienie się na przegrane, i posiadanie cały czas dostępu do kapitału, którym można obracać. Aby tak się stało, ustal sobie na samym początku, że nigdy nie będziesz stawiać na jednym kupowanie więcej niż 10% posiadanej na koncie kwoty. Plusem takiego rozwiązania jest oczywiście zabezpieczenie swojego kapitału na wypadek przegranego kuponu, szansa na kolejne typy i co ważne, kwota 10% rośnie, wraz ze stanem Twojego konta u bukmachera. Oprócz 10% nie zapominaj o tym, żeby na jednym kupowanie nie obstawiać więcej niż 2-3 zdarzeń. Niestety, ale początkujący gracze często ulegają magii kwoty, którą widzą w rubryce — możliwa wygrana. Ogromnym minusem tego rozwiązania jest to, że ów kwota bierze się często z kilkudziesięciu typów, które znajdują się na jednym zalewie kuponie. Jak wiesz już, nie ma pewniaków, a więc tego typu taktyka nie ma sensu. 

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Graj rozumem, nie sercem! 

O wiele łatwiej śledzi się daną ligę, zawodnika lub inne wydarzenie sportowe, jeśli można kibicować swoim idolom lub idolowi. Ewentualna wygrana smakuje wówczas podwójnie. Niestety, przegrana boli równie mocno, co szansa na zwycięstwo. Odradza się zatem każdemu graczowi, bez znaczenia, jakie doświadczenie w zakładach bukmacherskich posiadasz, aby typować swoją ulubioną drużynę lub sportowca, jako tych, którzy zawsze wygrają. Ciężko jest bowiem obstawić przegraną, a jak wiadomo, takowe się przecież zdarzają. Jeśli zatem masz przeczucie, że serce może się mylić, posłuchaj się swojej głowy, i odpuść. Nigdy nie staraj się również odkuć za wszelką cenę. Przegrana boli, ale doświadczony gracz nastawiony na długofalowy zysk potrafi się z nią pogodzić. Im szybciej chcesz nadrobić stracone pieniądze, tym rośnie prawdopodobieństwo, że wygrają emocje, które często prowadzą do kolejnych przegranych. A na tym na pewno Ci nie zależy, prawda? 

Wybieraj mało popularne typy 

Popularne typy wśród klientów Fortuny
Popularne typy wśród klientów Fortuny

Z biegiem czasu i rosnącym doświadczeniem zaleca się szukanie innych typów, aniżeli te dotyczące wygranej, przegranej lub remisu. Tego typu zdarzenia każdy bukmacher oferuje graczom niejako na pierwszym planie. Nie zawsze jednak z pozoru proste typy pozwalają zarobić. Po pierwsze, są mecze, w których ciężko wskazać faworyta, po drugie, niektóre z nich, mimo iż mamy swój typ, nie gwarantują wysokich kursów. A bez tego, przy zasadzie 2-3 zdarzeń na kuponie, ciężko jest cokolwiek zarobić. Aby gra była warta świeczki, warto sprawdzać ukryte typy, które często dostępne są po rozwinięciu danego wydarzenia sportowego. Pozostając przy przykładzie piłki nożnej, takimi typami jest na przykład ilość żółtych kartek, rzutów rożnych, minuty, w którym padnie bramka lub tego, czy dany zawodnik będzie w stanie strzelić gola, lub nie.

Tego typu propozycje nie dotyczą rzecz jasna tylko piłki nożnej. W każdym sporcie drużynowym bardzo dużą popularnością cieszą się także typy długoterminowe. Na czym one polegają i jakie mają zalety? Przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych, gracz może wskazać zawodnika, który będzie królem strzelców, najlepszym punktującym w koszykówce, hokeju i tak dalej, lub wskazać, która drużyna na koniec rozgrywek sięgnie po mistrzostwo. Plusem takiego rozwiązania jest to, że ewentualne przegrane, potknięcia w trakcie sezonu i niespodzianki, nie muszą wpłynąć na końcowy wynik twojego tupu. A to bardzo ważne, bo ryzyko przegranej zmniejsza się na rzecz szansy na zwycięstwo. Jeśli jesteś początkującym graczem, warto skupić się na tego typu propozycjach.

—-

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. Superbet zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. 

Poprzedni artykułObstawianie w STS. Oto największe zalety i wady!
Następny artykułCzy opłacalne jest obstawianie meczów w internecie?
Na meczach lig latynoskich przysypiam, jak mało kto, ale za to uwielbiam oglądać Premier League i polską ekstraklasę. Z natury optymista, jednak życie nauczyło mnie, że nie zawsze jest to odpowiednie podejście! :)